Носителят на 22 титли от “Големия шлем” Рафаел Надал се завърна ударно в Мадрид. Бившият №1 в световната ранглиста разпиля участващия с “уайлд кард” Дарвин Бланч с 6:1, 6:0 в първия кръг на турнира от сериите “Мастърс” в испанската столица. Мачът бе определян като битка на поколенията, тъй като Надал е на 37 години, а съперникът му е едва на 16-годишна възраст.

Gliding greatness 🇪🇸@RafaelNadal notches up a record-extending 57th @MutuaMadridOpen victory 6-1, 6-0 past Blanch#MMOPEN | #ThisIsTennis pic.twitter.com/d3XWCu8ufK

— ATP Tour (@atptour) April 25, 2024

Матадора доминираше от началото до края, като загуби единствения си гейм в мача при 3:1 в първия сет, след което довърши опонента си с девет поредни спечелени гейма.

Така Надал продължава към втория кръг в Мадрид, където ще премери сили с поставения под №10 в схемата Алекс Де Минор. Испанецът ще има възможност да вземе реванш от австралиеца за поражението си с 5:7, 1:6 в Барселона през миналата седмица. Двубоят между тях ще се изиграе в събота.

Победителят от сблъсъка между Надал и Де Минор ще се изправи срещу Педро Качин или Франсис Тиафо в третия кръг.

Снимки: Imago