Изключителна победа записа тима на ФК Самуил (с.Самуилово), който победи Ботев с 2:1 и нанесе втора загуба на "канарчетата" в отложен мач от Зоналната група U19. Срещата се игра на стадиона в сливенското село Самуилово. Пловдивчани имаха 18 победи от 19 мача в първенството, 111 гола вкарани срещу 15 допуснати. Хегемона на първенството и безспорно един от най-добрите отбори в България преклони глава пред четата на Милен Стоянов, коментираха месни фенове, като те и всички в тима на домакините останаха изключително доволни от успеха.

Срещата започна равностойно, като домакините постепенно започнаха да налагат игрови превес, което доведе и до поредица от шансове пред вратата на Ботев. В най-удобния и важен момент, точно преди края на първото полувреме (45'), голмайсторът на отбора Стиван Омайников даде преднина Самуилово. След почивката и двата отбора бяха направили тактически промени в постройката си на игра и второто полувреме започна двуостро, но още в 48-та минута домакините отново успяха да изведат човек на чиста позиция, който беше спрян с цената на дузпа. Омайников отново реализира, с което определено отрезви отбора на Ботев, който беше дошъл за лесни три точки. Скоро след втория гол, пловдивчани станаха по настоятелни в атаките си и след единствената по-сериозна грешка на отбраната на домакините върнаха един гол. Това обаче беше единственото, което успяха да направят в този мач. До края на мача с вещина и тактическа грамотност футболистите на ст. треньора Милен Стоянов затвориха мача и доказаха, че всеки има шанс стига да вярва и може. Футболисти и публика заслужено ликуваха дълго след края на мача.

В класирането Ботев и Арда са с по 57 точки, като пловдивачни са с два мача по-малко. Трети е Марица с 48, пред Димитровград с 47 и мач по-малко, Самуилово с 46 и Локомотив (Ст.Загора) с 40.

Снимки : Diana Kodzhabasheva

30 април 2024 г., вторник, 15:00 ч / XXIV кръг:
Верея (Стара Загора) - Ботев (Пловдив)                    4:5
1 май 2024 г., сряда, 11:00 ч / XXIV кръг:
Локомотив (Стара Загора) - Арсенал 2000 (Казанлък)        1:3
1 май 2024 г., сряда, 14:00 ч / XXIV кръг:
Априлец 2017 (Бояджик) - Арда 1924 (Кърджали)             0:4
1 май 2024 г., сряда, 16:15 ч / XXIV кръг: