Българският национал Филип Кръстев вкара за Цволе при домакинската загуба с 1:3 от Аякс в мач от 27-ия кръг на Ередивизи.

Бившият халф на Славия и Левски влезе като резерва в 67-ата минута, заменяйки Елиано Райндерс. Само пет минути по-късно той се разписа. Кръстев пое топката на около 35 метра от вратата, нахлу в наказателното поле, финтира Бенямин Тахирович и направи резултата 1:2. Преди това Кристиан Хлинсон и Чуба Акпом бяха вкарали за Аякс.

В 84-ата минута Чуба Акпом отбеляза втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

Домакините вкараха други две попадения, отменени заради засади.

Аякс прекрати серията си от четири мача без победа във всички турнири, изкачвайки се на петата позиция в Ередивизи с 44 точки.

Цволе е под №13 в класирането с 28 точки, а в последните си 7 срещи има пет загуби и две ремита.