Байерн (Мюнхен) загуби с 2:3 при гостуването си на Бохум в двубой от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Поражението е трето поредно за баварците във всички турнири и сериозно разклати стола на треньора Томас Тухел.

Срещата започна отлично за Байерн и след няколко пропуска в началото Джамал Мусиала успя да открие резултата в 14-ата минута.

Двубоят бе прекъснат за около десет минути в 21-ата заради протест на феновете по трибуните.

Бохум изравни в 38-ата минута след удар на Такума Асано от границата на наказателното поле (1:1). Минута преди края на първата част Кевин Шлотербек вкара втори гол за домакините след изстрел с глава.

Дайо Упамекано беше изгонен във втори пореден мач за Байерн (след 0:1 от Лацио в Шампионската лига преди дни) за втори жълт картон в 77-ата минута. Бохум получи дузпа, а Кевин Щьогер я превърна в гол (3:1).

Байерн върна един гол, дело на Матиас Тел, минути преди края, но не успя да стигне до нещо повече заради пропуски на Хари Кейн и Лирой Сане.

Баварците останаха на 8 точки от лидера Байер Леверкузен, докато Бохум е 11-и с 25 точки.