Борусия (Дортмунд) играе при 4:2 с Атлетико (Мадрид) в реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига. Мадридчани победиха с 2:1 у дома в първата среща.

Домакините пропуснаха чудесна възможност да открият резултата още в третата минута, но шутът на Марсел Забицер беше блокиран.

Само две минути по-късно Атлетико отвърна с пропуск на Алваро Мората от изгодна позиция.

След четвърт час игра домакините натиснаха и се отчетоха с два пропуска след удари на Юлиан Бранд и Карим Адейеми.

Борусия Дортмунд поведе в 34-ата минута, в която Матс Хумелс намери Юлиан Бранд в наказателното поле, той пое топката и в вкара в близкия ъгъл за 1:0.

Домакините успяха да удвоят аванса си в 39-ата минута. Ян Маатсен засече пас в наказателното поле и простреля вратаря на съперника със силен удар за 2:0.

Атлетико (Мадрид) започна втората част с тройна смяна и няколко минути по-късно успя да намали изоставането си. Матс Хумелс си отбеляза автогол, след като не се ориентира добре и отклони топката в собствената си врата (2:1).

Гостите можеше да изравнят резултата в 57-ата минута, но Анхел Кореа прати топката на сантиметри от гредата. Кореа все пак успя да изравни в 64-ата минута, когато направи добавка при отбита топка и я прати в мрежата за 2:2.

Борусия успя да си върне аванса в 71-ата минута, когато Марсел Забицер намери Никлас Фюлкруг и той се разписа за 3:2. Само три минути по-късно Марсел Забицер матира отбраната на гостите със силен удар в обратния ъгъл за 4:2.

БОРУСИЯ (Д) - АТЛЕТИКО (М) 4:2
1:0 Юлиан Бранд (34'), 2:0 Ян Маатсен (39'), 2:1 Матс Хумелс (49' автогол), 2:2 Анхел Кореа (64'), 3:2 Никлас Фюлкруг (71'), 4:2 Марсел Забицер (73')

Борусия (Д): 1. Грегор Кобел – 26. Юлиан Риерсон