Отборът на Дженоа победи тима на Каляри с класическото 3:0 в среща от 34-ия кръг на италианската Серия “А”. Головете отбелязаха Мортен Торсби (17'), Мортен Френдруп (27') и Алберт Гудмундсон (63').

Поражението внася допълнително напрежение у възпитаниците на Клаудио Раниери, които се измъкнаха от тройката на дъното след поредица от силни игри, но все още имат само три точки преднина спрямо първия под чертата Удинезе.

След по-малко от четвърт час се откри първата добра възможност за домакините, като Кони де Винтер стреля в аут. Следващият път обаче проща нямаше и Торсби откри резултата с удар от вътрешността на наказателното поле.

😶‍🌫️ Sbuca Thorsby e fa 1-0! #GenoaCagliari pic.twitter.com/vvdbGuSjle

— Lega Serie A (@SerieA) April 29, 2024

Десетина минути по-късно преднината на “грифоните” стана по-осезаема. Йохан Васкес центрира, а Мортен Френдруп преодоля Симоне Суфет с безкомпромисно изпълнение в левия ъгъл.

𝐌𝐎𝐑𝐓𝐄𝐍² ⚽️⚽️ #GenoaCagliari 2-0 ➡️ 17' Morten Thorsby, 27' Morten Frendrup. pic.twitter.com/M7eNLKrjOF

Шест минути по-късно и пред Матео Ретеги се откри хубав шанс, но до трето попадение не се стигна на този етап.

🎆🎆 @GenoaCFC travolgente nei primi 45'!#GenoaCagliari pic.twitter.com/iBR4hl9i5u

Логиката възтържествува след почивката и класиката бе оформена след час игрово време. Алберт Гудмунсон нахлу в наказателното поле и завърши хладнокръвно в левия ъгъл.

3⃣ - 0⃣ 𝐀 𝐋 𝐁 𝐄 𝐑 𝐓 🫶 #GenoaCagliari pic.twitter.com/pSvR9R26YG

11 минути по-късно и отборът на Каляри стигна до опасно положение, но Даниел Ази стреля не бе прецизен и ударът му мина покрай вратата.

— Genoa CFC (@GenoaCFC) April 29, 2024

Загубата спря серията от четири поредни мача без загуба, докато момчетата на Алберто Джилардино се върнаха на правилния път след загубата в последния кръг срещу състава на Лацио.