Барселона играе при 1:1 с ПСЖ в реванш от 1/4-финалите в Шампионската лига. Каталунците спечелиха първия мач с 3:2 като гост.

Двубоят започна с натиск на парижани, но няколкото им опита да поразят целта завършиха неуспешно, след като бяха блокирани от отбраната на Барса.

Каталунците поведоха в 12-ата минута след пробив за Ламин Ямал по дясното крило и пас към Рафиня, който изпревари Хакими и отблизо се разписа за 1:0. Ямал пък влезе в историята като най-младият футболист (16 години и 278 дни) с асистенция в плейофите на турнира.

След малко повече от четвърт час игра Килиан Мбапе опита удар с глава, но твърде неточно.

Роберт Левандовски пропусна да удвои резултата в 20-ата минута, но Левандовски не успя да уцели вратата от около десет метра.

ПСЖ можеше да изравни в 27-ата минута след два последователни удара на Килиан Мбапе, но първият му изстрел с крак беше спасен от Марк-Андре тер Стеген, а следващият с глава - блокиран от Жул Кунде.

Минута по-късно Барса остана с човек по-малко заради фаул на Роналд Араухо срещу Брадли Баркола. Уругваецът напусна играта с директен червен картон.

Усман Дембеле стреля опасно от отсъдения фаул, но над вратата.

Бившият играч на Барса все пак успя да се разпише в 20-ата минута, след като засече прострелно центриране отляво (1:1).

Минути преди края на първата част Брадли Баркола проби отляво и опита удар, но покрай вратата. Малко след него и Усман Делбеле прати топката на сантиметри от гредата.

БАРСЕЛОНА - ПСЖ 1:1
1:0 Рафиня (12'), 1:1 Усман Дембеле (40')

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген (К), 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо
, 33. Пау Кубарси, 2. Жоао Кансело - 21. Френки де Йонг, 22. Илкай Гюндоган, 8. Педри – 27. Ламин Ямал (34'