Нюкасъл победи големия си в регион Тайн-Уиър Съндърланд с 3:0 като гост и се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. Шведският нападател Александър Исак вкара два гола за „свраките“.

Нюкасъл доминираше от старта на мача и "свраките" направиха три големи пропуска чрез Шон Лонгстаф в първия половин час. Гостите все пак поведоха в северняшкото дерби в 35-та минута. Бруно Гимараеш подаде на Жоелинтон по фланга и той центрира, а Даниел Балард от Съндърланд изпрати топката в собствената си врата.

Нюкасъл отбеляза втория гол след едва 30 секунди игра през втората част. Мигел Алмирон отне топката от защитник на Съндърланд в наказателното поле и подаде на Александър Исак, който бе точен от близко разстояние. Шведският нападател се разписа отново в добавеното време от дузпа и Нюкасъл взе дербито със Съндърланд с 3:0.