Първите срещи от четвъртфиналите на настоящия сезон Шампионската лига бяха на крачка от подобряването на рекорд с участието на ЦСКА, който в крайна сметка оцеля.

Играните във вторник и сряда срещи от най-силния европейски клубен турнир регистрираха падането на 18 гола. Това е вторият най-резултатен първи кръг от четвъртфиналите на шампионския турнир на УЕФА от сезон 1956/57.

Преди 67 години на същия етап в КЕШ падат общо 19 гола. Тогава ЦСКА играе на четвъртфиналите срещу Цървена звезда и в първия мач загуби с 1:3.

Тогава попадението в полза на „армейците“ е дело на Крум Янев в 89-ата минута и е най-късното паднало в първия кръг на четвъртфиналите. Няма съмнение относно този факт, тъй като и мачът между „звездашите“ и ЦСКА е игран на най-късна дата в сравнение с останалите три първи четвъртфинала.

Това означава, че благодарение на гола на Крум Янев първите четвъртфинали от сезон 1956/57 все още са най-резултатните на тази фаза в шампионския турнир на УЕФА.