Реал Мадрид играе с Манчестър Сити на "Сантяго Бернабеу" в първия четвъртфинален мач между тях от Шампионската лига.

Орелиен Чуамени фаулира още в 1-ата минута Джак Грийлиш, за което получи жълт картон. Французинът ще пропусне реванша на "Етихад" заради натрупани жълти картони. Бернардо Силва изпълни прекия свободен удар и изненада Андрий Лунин. Португалецът директно стреля, а Лунин не беше подготвен за подобно изпълнение и въпреки плонжа му топката влетя в мрежата за 0:1.

Манчестър Сити направи много сериозен пропуск в 6-ата минута. Джак Грийлиш намери Ерлинг Холанд в наказателното поле на Реал Мадрид. Норвежецът стреля от малък ъгъл, но Андрий Лунин успя да се намеси и да спаси. След това играта продължи, а "гражданите" продължиха да разиграват в наказателното поле на „кралете“, последва шут на Грийлиш, но той бе блокиран.

Реал Мадрид успя да изравни резултата в 12-ата минута. Едуардо Камавинга отправи удар от разстояние, топката рикошира в Рубен Диаш, което излъга вратаря Стефан Ортега и влетя във вратата му. Две минути след това Реал направи пълен обрат в мача в 14-ата минута. Винисиус пусна извеждащ пас към Родриго зад гърба на отбраната на Манчестър Сити. Родриго скъса Аканджи в спринта, след което прокара топката между краката му и я прати във вратата на Ортега.

Федерико Валверде финтира Йошко Гвардиол в 19-ата минута, след което стреля от границата на наказателното поле на Манчестър Сити, но право в ръцете на Ортега.  В 30-ата минута Даниел Карвахал подаде към Родриго, който навлезе в наказателното поле на Манчестър Сити и стреля, но право в ръцете на Ортега. Манчестър Сити имаше добра възможност да изравни резултата в 32-ата минута, но ударът на Джак Грийлиш от наказателното поле на Реал Мадрид бе блокиран от Антонио Рюдигер. Веднага след това Реал Мадрид организира бърза контраатака. Винисиус подаде към Родриго, който стреля, но много неточно в аут.

Бернардо Силва пробва изненадващ удар в 39-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Лунин. Три минути по-късно Винисиус се възползва от грешка на Бернардо Силва, направи добър спринт, навлезе в наказателното поле на Манчестър Сити и стреля, но право в ръцете на Ортега.

РЕАЛ МАДРИД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:3
0:1 Бернардо Силва (2), 1:1 Рубен Диаш (12-автогол), 2:1 Родриго (14), 2:2 Фил Фодън (66), 2:3 Йошко Гвардиол (70)

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин – 2. Даниел Карвахал (К), 18. Орелиен Чуамени, 22. Антонио Рюдигер, 23. Ферлан Менди – 12. Едуардо Камавинга, 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос – 5. Джуд Белингам – 7. Винисиус Жуниор, 11. Родриго
Резерви: 25. Кепа Арисабалага, 30. Фран Гонсалес, 3. Едер Милитао, 6. Начо Фернандес, 10. Лука Модрич, 14. Хоселу, 17. Лукас Васкес, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 21. Браим Диас, 24. Арда Гюлер
Треньор: Карло Анчелоти

Манчестър Сити: 18. Стефан Ортега – 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш (К), 5. Джон Стоунс, 24. Йошко Гвардиол – 16. Родри, 8. Матео Ковачич – 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фодън, 10. Джак Грийлиш – 9. Ерлинг Холанд
Резерви: 31. Едерсон 33. Скот Карсън, 11. Жереми Доку, 17. Кевин Де Бройне, 19. Хулиан Алварес, 21. Серхио Гомес, 27. Матеус Нунеш, 52. Оскар Боб, 76. Махамаду Сусохо, 82. Рико Люис
Треньор: Хосеп Гуардиола

Стадион: „Сантиаго Бернабеу“, Мадрид
Съдия: Франсоа Летисие (Франция)