Отборът на Барселона спря победната серия на Реал Мадрид след домакински успех с 83:78 (21:25, 24:22, 15:15, 23:16) в испанското дерби от 18-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Реал Мадрид допусна едва втора загуба от началото на сезона и остава лидер във временното класиране с актив 16-2. За Барселона, който заема трето място в подреждането, успехът бе общо 12-и и втори в последните три срещи на тима.

Двата състава изиграха равностоен сблъсък, в който гостите от Мадрид имаха аванс от 2 точки на почивката – 47:45 и след трета част – 62:60. След по-силни финални 10 минути каталунският гранд стигна до победата.

Ян Весели бе най-полезен за домакините с 27 точки и 4 борби, докато за отбора на Реал Джанан Муса завърши с 19 точки, 3 борби и 2 асистенции.