На 4 юни отбелязваме Международния ден за защита на децата, жертви на агресия. Той се отбелязва от 1983 г. по решение на Общото събрание на ООН, във връзка с годишнината от израелската бомбардировка на жилищни квартали на Бейрут през 1982 г., при която загиват деца.
4 юни – Ден за защита на децата-жертви на агресията
Jun 4, 2018, 7:14 AM
1
575