Двама афганистанци, получили американско гражданство, може да са замесени в кражбата на вещи, принадлежащи на играчи на английския национален отбор, съобщи “Дейли Мейл”.

Полицията е арестувала извършителите. Те са идентифицирани като 40-годишния Мустафа Салик и 35-годишния Ерфан Камал. Според изданието, те са получили американско гражданство за помощ в борбата с талибаните. Мъжете са изправени пред до седем години затвор.

По-ранни медийни съобщения сочеха, че играчите са загубили футболните си обувки, които са планирали да носят по време на мачовете от Световното първенство, както и топки и различно оборудване, използвано от техническия персонал.

По-късно беше съобщено, че английският национален отбор е възстановил част от откраднатото.

Следвай ни:

Снимки: Imago