Oще една от 1/16-финалните двойки на Мондиал 2026 вече е ясна, като победителят от група "D" и един от съдомакините САЩ ще се изправи срещу написалия история тим на Босна.
The @USMNT's Round of 32 matchup is set 🇺🇸
— FOX Sports (@FOXSports) June 26, 2026
They will take on Bosnia and Herzegovina on July 1! pic.twitter.com/jYGM3LPH0T
Срещата е факт, след като отборите на Швеция и Еквадор също си осигуриха продължаване към 1/16-финалите, тъй като заеха третите места в своите групи със своите 4 точки.
Спечелените четири точки и голова разлика от -1 се оказаха достатъчни, за да гарантират на Босна и Херцеговина позиция сред осемте най-добри отбори, завършили на трето място и съответно историческо класиране за елиминациите. Сложни изчисления, включващи до 495 различни комбинации, определят двойките между осем от 12-те победители в групите и осемте най-добри трети отбора.
Така песента „I`m from Bosnia, take me to America“ на босненската група "Dubioza Kolektiv", добила още по-голяма популярност покрай участието на малката балканска държава на Мондиал 2026, на практика предсказа следващия съперник на Джеко и компания.
Историческият мач за Босна, която за пръв път се класира за елиминации на най-големия футболен футболен форум, ще се състои на 2 юли в Сан Франциско от 03:00 часа сутринта българско време.
Тепърва предстои да се изяснят и други от елиминационните двойки.
Следвай ни: