Юношите на Локомотив до 19 години постигнаха нулево равенство в последното си домакинство за сезона срещу гостуващия ЦСКА-София. Срещата се игра днес от 17:00 на стадион "Пловдив". Димитър Законов и Петър Главчев не взеха участие, тъй като те записаха дебют снощи за представителния тим срещу Лудогорец.

Двата тима изиграха един равностоен и борбен мач, а положения пред двете врати почти нямаше. През втората част вратарят на "черно-белите" Павлин Евтимов блесна с няколко важни намеси. В 75-та минута гостите от София уцелиха греда след едно балонно центриране. В самият край на срещата Архан Исуф можеше да донесе трите точки за Локомотив, но топовния му изстрел от над 20 метра не попадна в целта.

След тази среща възпитаниците на треньора Димитър Палазов се намират на 11-то място с актив от 36 пункта. В последния кръг от Елитната група "черно-белите" гостуват на Лудогорец в Разград. Мачът е насрочен за 4 юни от 17:00. ЦСКА от своя страна стана успя да се шампион в първенството, след като води с 4 точки на преследвача си Славия, който загуби от Ботев Пд у дома, а до края остава само един кръг.

Локомотив Пловдив: Павлин Евтимов, Иван Грънчаров, Ангел Денчев, Димитър Минчев, Иван Караиванов, Цветан Бурдев, Любомир Романски, Иван Чалъков, Мариян Тонев, Миролюб Георгиев, Архан Исуф