Наставникът на Славия Златомир Загорчич похвали футболистите си след победата им с 1:0 над Ботев (Пловдив) в среща от първия кръг на плейофите.

"Разбрахме се преди мача и на полувремето в съблекалнята да се раздаваме на 100 процента, да сме дисциплинарани в защита. Ботев имаше пропуски в последните минути, но те са награда за това, което направихме през деветдесетте минути.

Вкарахме си гола и имахме концентрация.

Срещу момчетата не мога да кажа лоша дума, всички се раздават. Това е начина, по който трябва да се действа. Понякога има спад на концентрацията и допускаме лесни голове. Това е нормално.

Винаги трябва да сме оптимисти. Да, ще е тежко. Ще се опитаме да направим колкото е възможно повече. Идеята ни е да съберем достатъчно точки и ще видим накрая какво е положението", отговори Загорчич на въпрос влиза ли в плановете на Славия класиране на 7--ото място, даващо право на участие в бараж за Европа, макар че "белите" изостават с доста точки от конкурентите "Ботев (Пловдив), ЦСКА 1948 и Славия.