Марица победи Струмска слава с 4:1 като домакин и спечели важни 3 точки в борбата си за оцеляване във Втора лига. Кършакалии си осигуриха успеха още първото полувреме, когато успяха да реализират 3 безответни гола. Първо Маламов откри след само 10 минути игра като прехвърли стража на гостите след подаване на Марчев. 5 минути по-късно самият Марчев удвои. В края на полуеремето Маламов бе съборен в наказателното поле след извеждащо подаване на Попов, а Трифонов реализира отсъдената дузпа. 10 минути след почивката Янчев от гостите наамали резултата на 3:1, но Марчев 8 минути преди края на редовното време подпечата победата за домакините с неговото второ попадени в срещата.

Марица Пловдив: Илия Николов – ВРАТАР, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Мартин Газиев, Милен Танчев, Саломон Джеймс, Стефан Попов, Янко Ангелов, Станислав Маламов, Веселин Марчев – КАПИТАН, Георги Трифонов

Марица (Пловдив) 4:1 Струмска слава

1:0 Станислав Маламов (11)
2:0 Веселин Марчев (15)
3:0 Георги Трифонов (43 – дузпа)
3:1 Георги Янев (56)
4:1 Веселин Марчев (82)