Светослав Ковачев бе титуляр за Ахмат и остана на терена 61 минути при успеха на неговия тим с 1:0 над Сочи. Срещата бе от 21-вия кръг на руската Премиер лига.

Единственият гол в срещата реализира Лечий Садулаев в 30-ата минута, а след този успех Ахмат вече има 26 точки и излезе над опасната зона на 12-ото място във временното класиране.

Междувременно се проведе и голямото московско дерби между ЦСКА и Спартак. Двата тима обаче разочароваха, правейки нулево реми. Така те остават залепени в класирането, като Спартак е 6-и с 39 точки, а "армейците" са 7-и с 38 точки. Водач е Зенит с 50 точки.

В другите мачове от кръга днес гостите записаха минимални победи. Ростов се наложи с 1:0 над Урал, а Криля Советов записа същия резултат във визитата си на Факел (Воронеж).