Аталанта победи Фиорентина с 4:1 в реванш от полуфиналите за Купата на Италия и след 4:2 общ резултат ще спори за трофея.

Домакините откриха след ранен гол на Тюн Копмайнерс в 8-ата минута, а попадение на Джанлука Скамака беше отменено заради засада пет минути по-късно.

Гостите заиграха с човек по-малко след 53-ата минута, когато бе изгонен Никола Миленкович. Въпреки това Фиорентина стигна до равенството с гол на Лукас Мартинес Куарта в 68-ата минута (1:1)

Джанлука Скамака върна предимството на Домакините в 75-ата минута (2:1), а Адемола Луукман (3:1) и Марио Пашалич (4:1) оформиха крайния резултат в добавеното време.

На финала победителят ще срещне отбора на Ювентус, който оцеля в изключително тежък реванш срещу тима на Лацио, но спечели полуфиналната битка с общ резултата 3:2.