Фиорентина и Дженоа завършиха 1:1 в двубой от 32-ия кръг на италианската Серия "А"в първенството на Италия по футбол.

Алберт Гудмундсон даде преднина на гостите в края на първото полувреме от дузпа, а Джонатан Иконе изравни за 1:1 с попадение в 54-ата минута за Фиорентина.

Андреа Белоти вкара топката в мрежата на Дженоа в 25-ата минута, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР голът не бе зачетен заради засада.

В 42-ата минута исландецът Гудмундсон реализира отсъдената за нарушение на Фабиано Паризи дузпа. Изравнителното попадение за домакините дойде скоро след почивката. Джонатан Иконе се разписа след точен удар с глава в 54-ата минута.

Гостите за кратко се зарадваха след като в 70-ата минута реферът отсъди дузпа в тяхна полза за игра с ръка на Майкъл Кайоде, но отново след намесата на системата ВАР решението бе отменено.

Фиорентина е в серия от четири мача без победа, но запази десетото си място във временното класиране с 44 точки, а освен това е с мач по-малко. Тимът на Дженоа остава 12-и с 39 точки в актива си.