Отборът на Рома продължава да преследва място в топ 4 на Серия "А", след като записа минимален домакински успех с 1:0 срещу Сасуоло в среща от 29-ия кръг на италианския елит.

В мач, който не изобилстваше от голови положения, единствено „вълците“ успяха да стигнат до гол, като това стана в 50-ата минута. Тогава капитанът Лоренцо Пелегрини беше точен с хубав шут от голяма дистанция. От друга страна, най-голямата голова възможност за „неровердите“ дойде след отиграване на съперников играч, след като в 80-ата минута Диего Йоренте можеше да прати топката в собствената си врата, но близката греда му попречи да го направи.

𝗙𝗧@ASRomaEN grab the 3 points thanks to a beautiful goal by Pellegrini 🐺#RomaSassuolo pic.twitter.com/dgvyymz3et

— Lega Serie A (@SerieA_EN) March 17, 2024

Така петият в класирането Рома събра 51 точки и запази дистанцията си от три спрямо четвъртия Болоня, както беше и преди началото на кръга. Междувременно, Сасуоло остана на предпоследната 19-а позиция с едва 23 пункта след петата загуба в последните си шест мача.