Водачът във временното класиране в Саудитска Арабия - Ал-Хилал, направи голяма крачка към класиране за 1/4-финал в Шампионската лига на Азия. Днес той записа сериозна победа с 3:1 като гост в първия си мач срещу иранския Сепахан и този успех го прави огромен фаворит преди реванша.

Домакините първи откриха резултата в 37-ата минута чрез Рамин Резаеян.

През втората част обаче Ал-Хилал наложи волята си. Първо Малком изравни резултата в 57-ата минута, а след това Сепахан остана в намален състав, след като Мохамад Данешгар получи червен картон в 76-ата минута. Саудитите се възползваха от численото си предимство и в добавеното време изковаха победата с голове на Александър Митрович в 94-тата и Абдула Ал Хамдан в 97-ата минута.

Днес се изиграха и още два мача от 1/8-финалите, като шампионът на Саудитска Арабия Ал-Итихад стигна само до нулево реми в гостуването си на узбекистанския Навбахор в отсъствието на звездата си Карим Бензема, а корейският Улсан разби с 3:0 японския Кофу.