Отборът на Ал-Насър се класира за 1/4-финалите на Купата на краля в Саудитска Арабия, след като спечели с 1:0 след продължения срещу гостуващия Ал-Етифак.

Първата част премина почти без голови положения, като беше най-интересно в добавеното време. Тогава първо гол на Андерсон Талиска от състава на “жълто-сините” беше отменен, а минути по-късно именно нападателят беше изгонен с директен червен картон заради удар без топка срещу противников играч. В този момент телевизионните камери уловиха как голямата звезда на Ал-Насър Кристиано Роналдо прави ироничен жест, с който намеква, че главният съдия на двубоя трябва да бъде сменен. Португалецът вече имаше жълт картон, изкаран още в 12-ата минута, но в този случай не беше санкциониран от рефера за провокативното си действие.

Ronaldo is the funniest character, he is asking for the referee to be substituted after he gave a red card to Talisca. 😂#النصر_الاتفاق #AlNassrEttifaq

pic.twitter.com/zg8qiSPNgA

— Mayank Goel (@MayankRMFC) October 31, 2023

Въпреки че домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко, именно те бяха по-настойчивият тим след почивката. Те обаче се затрудняваха с реализирането на положенията си, но бяха улеснени в 89-ата минута, когато на Али Хазази от състава на гостите беше показан директен червен картон заради грубо нарушение. Така се стигна до продължения, като в 107-ата минута Садио Мане отбеляза победното попадение с шут по земя след асистенция на Айман Ахмед.

In extra time, Sadio Mané puts Al-Nassr ahead on the scoreboard
pic.twitter.com/TCLUyASdT2

— VAR Tático (@vartatico) October 31, 2023

По-рано днес друг от топотборите в страната - Ал-Итихад, също си осигури участие в следващата фаза на турнира, след като спечели с 3:0 при визитата си на Ал-Фейха. Абдерразак Хамдалах (5’, 87’) вкара два от головете, а Карим Бензема (90+4’) оформи крайния резултат.