Белгия победи с 5:0 аутсайдера Естония в среща от група F на евроквалификациите и остава лидер в класирането.

"Червените дяволи" лишиха срещата от интрига още до 18-ата минута, когато всичко вече беше ясно. Първо ветеранът Ян Вертонген (4) даде тон за успеха, а Леандро Тросар (18) даде да се разбере, че сензация в Брюксел не се очертава.

Втората част продължи да бъде с доминация на отбора да Доменико Тедеско. Тогава дойдоха и минутите на Ромелу Лукаку. В рамките на 120 секунди таранът на Рома зашлеви на два пъти Естония, а накрая точен бе и друг играч на Серия А - Шарл Де Кетелаер от Аталанта.

В другия мач от групата Швеция загуби като домакин на Австрия с 1:3. Именно Белгия и Австрия водят в класирането с по 13 точки и равен брой срещи. Швеция остава на трета позиция с едва 6 пункта, а останалите тимове са Азербайджан (1 точка), толкова има и Естония.

БЕЛГИЯ - ЕСТОНИЯ 5:0
1:0 Ян Вертонген 4`, 2:0 Леандро Тросар 18`, 3:0 Ромелу Лукаку 56`, 4:0 Ромелу Лукаку 58`, 5:0 Шарл Де Кетеларе 88`