Аталанта стигна до успех с 2:1 при гостуването си на вече изпадналия Салернитана. С този успех тимът от Бергамо се изравни по точки с Рома в битката за място в Шампионската лига.

Джан Пиеро Гасперини бе направил някои промени в състава с оглед предстоящия реванш срещу Марсилия в Лига Европа. Въпреки това тимът имаше предимство срещу последния в класирането. Това обаче не попречи на Салернитана да поведе в 18-ата минута с гол на Лум Чауна. Гостите не успяха да изравнят до почивката, а Гасперини направи три смени.

Scamacca e Koopmeiners stendono la Salernitana ✅⚽️
L’Atalanta continua a sgomitare per un posto in Europa ✨#SalernitanaAtalanta #SerieATIM #DAZN pic.twitter.com/VJERuuILZq

— DAZN Italia (@DAZN_IT) May 6, 2024

В началото на втората част обаче Аталанта можеше да изостава с два гола. Марко Карнесеки успя да отрази хубав удар на Чауна. Все пак "бергамаските" успяха да стигнат до обрат в рамките на шест минути. Джанлука Скамака изравни в 57-ата минута, а Тюн Копмайнерс се разписа малко след това.