Капитанът на националния ни отбор Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) нямаха никакви шансове срещу победителя в редовния сезон Зенит (Казан) в мач №1 от финалния плейоф в руската Суперлига. Настоящите шампиони паднаха като гости на казанци с категоричното 0:3 (19:25, 20:25, 17:25) във финал №1 помежду им, игран тази вечер.

Така Зенит поведе с 1-0 победи във финалната серия. Във финала в Русия се играе отново до 3 успеха от 5 мача. Втората среща между двата тима е в сряда (3 май) от 19,00 часа българско време отново в Казан.

Първата част беше напълно равностойна до 18:18, след което домакините от Зенит спечелиха гейма с 25:19 след поредица от грешки в атака на Динамо и силни изяви на Максим Михайлов. Казанци поведоха и в началото на втория гейм с 6:2 и не изпуснаха преднината си до края - 25:20. Третата част също като първата бе равностойна до 12:11, след което Зенит дръпнаха с 16:11 след сервиси на Артьом Волвич, за да спечелят с 25:17 и 3:0 след три поредни атаки на Дмитрий Волков.

Цецо Соколов игра цял мач и стана втори по резултатност за Динамо с 12 точки. Антон Семишев пък добави още 13 точки.

За тима на Зенит Максим Михайлов заби 15 точки, а белгийският национал Сам Деруу се отчете с още 13 точки за победата.