Левски София 2022 остави Волтрон без победа през сезона, побеждавайки го със 106:77 в първия двубой.

Баскетболистите на Иван Тилев дръпнаха с двуцифрена разлика още в началните минути, но след първата част водеха с 20:18. На два пъти преднината им достигаше 9 през втория период и макар съперникът да успя да изравни за кратко, след силен финал на полувремето, на почивката се оттеглиха при 47:36 в своя полза. Резултатността се вдигна още повече след паузата. Подемът в играта на Левски София 2022 обаче продължи и преди последната четвърт тимът бе напред с 83:63. В оставащото време той поддържаше разлика над 20 точки и спечели убедително.

Мартин Димитров завърши с 25 точки и 15 борби за победителите. Даниел Запрянов се отчете с 21 точки и 12 асистенции, Кристиян Георгиев е с 16 точки, Иван Тилев има 14 и 10 борби, а Боби Петров добави 13 точки. За Волтрон Стоян Кайнаров бе над всички с 34 точки, 12 вкара Борис Войков.

Далеч по-оспорван бе другият двубой, в който Политехника навакса 19 точки пасив, за да победи Микс с 83:82.

Воденият от Теди Буков тим започна много силно мача и след шест тройки само през първата част дръпна с 25:14. Вторият период бе доста по-равностоен, а на почивката предимството отново бе за символичните гости – 48:36. Преднината на Микс достигна 19 точки след подновяването на играта, но преди заключителната четвърт съперникът намали за 58:65. По-малко от три минути след началото на последната част обратът бе факт – 72:69 за Политехника. Последваха нови размени на водачеството, като 11 секунди преди края Иван Николов отново изведе баскетболистите на Ивайло Константинов напред с точка. Микс не успя при последната си атака и победата отиде за опонента му.

Стефан Георгиев завърши с 18 точки и 11 борби за победителите. Омар-Ел Аюби реализира 14 точки, а с 13 и 13 асистенции, но и 7 грешки е Ивайло Константинов. За Микс Виктор Германов записа 22 точки, Павел Теофилов има 14, с 13 е Любомир Недков, а 12 има Иван Илиев.