Марица завърши 2:2 при гостуването си на Литекс.

Атанас Ташолов бе наказан за този мач, Георги Трифонов е с контузия, а Соломон Джеймс е болен и също остана извън сметките на треньора Кирил Андонов. Седем юноши попаднаха в групата за двубоя, като Даниел Беломачев дебютира в мъжкия отбор, започвайки като титуляр.

Първото голово положение в мача бе за Марица. В 3-та минута Валери Домовчийски изведе по перфектен начин Веселин Марчев сам срещу вратаря. Той овладя и стреля, но ударът му мина малко над вратата. В 8-та минута след центриране и удар с глава на Кингсли Бучи домакините откриха. По-късно, след хубава постепенна атака, Олджай Алиев продължи към Марчев, който отново се измъкна фронтално срещу вратаря, но от границата на наказателното поле той отново стреля над гредата. Малко преди края на първото полувреме, след единоборство главата на Христиан Димитров бе пукната. Докато му се оказваше медицинска помощ “жълто-сините” бяха с човек по-малко. Играчите на Литекс се възползваха от това и Кингсли Бучи отново се измъкна зад защитата и отбеляза за 2:0 между краката на Петър Начев. Веднага след това хубав удар на Станислав Маламов мина встрани от страничната греда.

През първото полувреме имаше и една спорна ситуация. При контра на Марица Веселин Марчев бе спрян, а играча на домакините получи жълт картон. След това той демонстративно взе топката и отказа да я предостави за да се поднови играта, а в крайна сметка с юмрук я удари настрани. Нов картон за състезателя на Литекс не последва въпреки претенциите на пловдивчани.

На почивката Христиан Димитров бе заменен от Ангел Пеев, тъй като не се чувстваше добре.

Марица имаше шансове и през второто полувреме. Много хубав удар от въздуха на Веселин Марчев бе избит от вратаря в корнер. От корнера Домовчийски засече с глава, отново вратарят изби, а Олджай Алиев не успя да засече трудната топка добре и да я вкара в опразнената врата. Марица стигна до равенството за три минути между 76-та и 79-та минути. С много хубав пас Мартин Газиев намери Станислав Маламов, а той отлично сервира топката на главата на Марчев който отбеляза хубав гол. Три минути по-късно, след грешка в отбраната на домакините, отново Веселин Марчев се измъкна отбеляза, изравнявайки резултата.

МАРИЦА: Петър Начев, Мартин Газиев, Даниел Беломачев, Илиян Йорданов, Ифеани Дейвид, Христиан Димитров, Милен Танчев, Олджай Алиев, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Валери Домовчийски – капитан. РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Ангел Пеев, Наско Христев, Николай Иванов, Симеон Сираков, Красимир Лютов, Радослав Мицев. Треньор: Корил Андонов