Етър и Крумовград не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига.

Мачът във Велико Търново не бе изпълнен с много положения и логично завърши без голове. Най-близо до попадения бяха Матей Шимич и Александър Колев, които на два пъти нацелиха гредата (38’ и 85’), а гол на Принц Файе бе отменен в 48-ата минута. Така “болярите” изостават вече на 14 точки от баражното 14-то място и с оставащите не толкова много двубои до края на сезона тяхното директно изпадане във Втора лига става все по-реално. Първата интересна възможност дойде в 8-ата минута. Тогава Патрик Луан беше изведен сам срещу вратаря на домакините, но Ангел Мартинов внимаваше и спаси. Последваха обаче доста скучни минути, в които интересни положения не се създадоха. В 33-ата минута се получи интересна ситуация, в която Мартин Моран се сблъска с главния съдия и се строполи на земята. Полузащитникът на Етър видимо изпитваше болка, но успя да продължи двубоя. 5 минути по-късно дойде и най-интересното положение в срещата. Жак Пехливанов центрира от корнер и в наказателното поле Матей Шимич стреля атрактивно директно от въздуха. За негово нещастие обаче топката се отклони в страничния стълб. В 42-ата минута грешка в защитата на Етър доведе до това Джуниет Али да стреля от дистанция, но Мартинов отново спаси. До края на полувремето повече интересни положения нямаше и така двата тима се оттеглиха при равен резултата на почивката. Второто полувреме започна ударно за домакините. При разиграване след изпълнение на пряк свободен удар Жан-Марк Тибоуе центрира отляво и след леко разбъркване в наказателното поле Серигне Файе вкара с глава. Голът на сенегалския принц обаче бе отменен заради това, че Иван Василев е попречил на Янко Георгиев.

Последваха няколко минути, в които интересни положения отново липсваха. В 70-ата минута дойде и първият точен удар за домакините, след като Ловре Кнежевич шутира от границата на наказателното поле. Янко Георгиев обаче успя да спаси. В 80-ата минута Крумовград можеше да вкара, след като Матей Шимич бе оставен непокрит в наказателното поле при изпълнение на корнер. Ударът с глава на футболиста на гостите обаче премина високо над напречната греда.

5 минути по-късно при една от атаките на “болярите” Иван Василев бе избутан в наказателното поле на гостите, но главният съдия не отсъди дузпа. Положението бе прегледано от ВАР и в крайна сметка решението на реферът бе потвърдено. Няколко секунди по-късно Алекс Колев овладя с гърди, обърна се и стреля силно от близка дистанция. След рикошет в краката на Файе обаче топката се отклони в напречната греда и излезе в корнер.

До края на двубоя повече интересни положения нямаше и така двата тима си спретнаха постен хикс. С това равенство Крумовград се изкачва до шестото място с 41 точки. Толкова има и седмия Ботев (Пд). Етър е последен с едва 14 точки.

ЕТЪР 0:0 КРУМОВГРАД

Стартови състави:

Етър: 1. Ангел Мартинов, 17. Атанас Атанасов, 6. Горка Ларучея, 15. Георги Ангелов, 13. Дидис Пита, 94. Жан-Марк Тибоуе, 9. Иван Василев, 33. Луис Кордова, 8. Мартин Моран, 44. Серигне Файе, 2. Хосе Карлос;

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Арияш, 17. Патрик Луан, 23. Димитър Тонев, 30. Жак Пехливанов, 9. Александър Колев.