Ботев Враца успя да победи с 2:1 Пирин в първия кръг на плейофите във втората шестица където отборите се борят за оцеляването си. Врачани останаха с човек по-малко в 54-ата минута, когато Браян Мендоса бе изгонен от игра, но успяха да удържат преднината си.

Домакините поведоха в 8-ата минута с гол на Иван Тасев, но с красиво изпълнение на пряк свободен удар Мартин Ачков изравни в добавеното време на първата част. В 49-ата минута Мартин Смоленски даде аванс на Ботев.

31-ата минута Браян Переа опита технично изпълнение с пета, но прати топката покрай вратата. Осем минути след това Иван Тасев подаде към Данило Полонский в наказателното поле, но Браян Мендоса успя да играе с топката преди Полонский.

В добавеното време на първата част Мартин Ачков вкара красив гол от пряк свободен удар за 1:1.

Втората част започна както свърши първата - с гол за Ботев Враца. Браян Переа бе намерен с дълъг пас, напредна с топката и прати центриране в наказателното поле, където Бубакар Траоре не успя да отиграе, но топката стигна до непокрития Мартин Смоленски, а той се разписа за 1:2 в 49-ата минута.

В 54-ата минута Ботев Враца остана с човек по-малко, след като Браян Мендоса получи директен червен картон.

В следващите минути Пирин се впусна в търсене на изравнителен гол.

75-ата минута Красимир Костов се намеси след изстрел на Иван Тасев. Четири минути след това Смоленски опита далечен удар, а Ковальов боксира.

Костов изби над напречната греда изстрел на Абу от границата на наказателното поле в 84-ата минута.

Три минути преди края на двубоя Мартин Ачков бе изнесес на носилка, а на негово място влезе Едуардо Кунде.

В добавеното време на срещата Иво Андреев свири дузпа за Ботев Враца за нарушение на Абу срещу Даниел Генов. Зад топката застана Браян Переа, но тогава Иво Андреев отиде лично да преразгледа на ВАР монитора нарушението и отмени наказателния удар.

Пирин - Ботев Враца 1:2

1:0 Иван Тасев 8', 1:1 Мартин Ачков 45+1', 1:2 Мартин Смоленски 49'

Състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу, 28. Виталийс Ягодинскис, 11. Иван Тасев, 73. Венцислав Бенгюзов (73 - 29. Станислав Костов), 18. Арно Лузайадио (63 - 7. Асен Дончев), 6. Андрей Йорданов, 14. Данило Полонский (81 - 20. Брайън Есало), 8. Лазар Боянов, 77. Моду Диане (73 - 83. Христо Попадийн), 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев, 38. Александър Дюлгеров, 7. Асен Дончев, 20. Брайън Есало, 27. Георги Върбанов, 13. Евгени Георгиев, 16. Мартин Георгиев, 29. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн

Треньор: Олександър Бабич

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 19. Браян Переа, 21. Бубакар Траоре (57 - 10. Спас Георгиев), 8. Клери Сербер, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков (87 - 28. Едуардо Кунде), 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов (46 - 9. Даниел Генов), 77. Стефан Велев, 29. Мартин Бачев

Резерви: 1. Любомир Василев, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 28. Едуардо Кунде, 11. Ласана Н'диайе, 14. Марко Мажуга, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков

Треньор: Христо Янев

Съдия: Иво Андреев