Отборът на Берое задълбочи кризата при ЦСКА 1948 още повече, след като "зелените" надиграха с 1:0 "червените" в двубоя от 26-ия кръг на efbet Лига.

В герой за гостите се превърна Франсиско Политано, който заби единственото попадение в 88-ата минута. Това бе шести мач без победа за футболистите на Николай Панайотов, като "червените" все още нямат успех през 2024 година. Първият точен изстрел в мача дойде в 11-ата минута, когато Неделко Пишчевич получи възможност да открие резултата, но ударът му бе твърде лек, за да затрудни стража на гостите. 120 секунди по-късно Джонатан Перейра центрира успоредно на голлинията, но нямаше негов съотборник, който да засече топката. В 20-ата минута "зелените" огранизираха първата си добра атака. Себастиан Вия показа техника и изведе Франциско Сагардия в наказателното поле с прецизен пас. Той обаче стреля неточно. В 32-ата минута Талис отправи страхотен изстрел от далечна дистанция, но Артур Мота показа отличен рефлекс, избивайки топката в корнер. Секунди след старта на втората част отново Талис пробва своя късмет, но кълбото прелетя над целта.

В 52-ата минута Себастиян Вия изведе Сагардия, който обаче се забави твърде много и защитник на домакините му открадна топката. Десет минути по-късно голямата звезда на гостите Вия проби мощно по десния фланг, след което стреля силно, но стражът на "червените" изби кълбото в ъглов удар. В 75-ата минута Педриньо опита любимото си изпълнение, но този път ударът му от далечно разстояние попадна право в ръцете на Артур Мота. В 88-ата минута гостите от Стара Загора направиха перфектна контраатака. Себастиян Вия за пореден път в мача демонстрира своята класа, справяйки се с Реян Даскалов в центъра, след което подаде моментално към резервата Франсиско Политино, който първоначално не успя да преодолее Петър Маринов, но при добавката прати топката в мрежата.

До края на срещата гостите се справиха с атаките на ЦСКА 1948 и спечелиха важни три точки. По този начин Берое вече има 32 пункта, като "червените" са с едва 5 повече от тима от Стара Загора.

ЦСКА 1948 – БЕРОЕ 0:1

0:1 Франсиско Политино (88)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 2. Джонатан Перейра, 3. Росен Божилов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич, 39. Первиз Умарбаев, 87. Симеон Димитров

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6.Жорди Говеа, 9. Франциско Сагардия, 11. Уерик, 18. Хуан Саломони, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 22. Себастиян Вия

СЪДИЯ: Петър Кузев
СТАДИОН: "Витоша", Бистрица