Лион и Реймс направиха равенство 1:1 в двубой от 27-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" не успяха да запишат трета поредна победа и отново показаха, че играят по-слабо на собствен терен, отколкото като гост.

Джоузеф Окуму даде преднина на Реймс в 55-ата минута с добавка отблизо, след като преди това негов съотборник нацели гредата. Отговорът на Лион дойде в 65-ата минута с попадение на Ърнест Нуама. 20-годишният талант се появи от пейката и вкара хубав гол с глава след центриране на друга резерва - Саид Бенрама.

В класирането Лион е 10 и с 38 точки и не можа да се доближи до гостите, които са 9-и с 39 пункта. тимът на Пиер Саж има по-добър актив далеч от дома.

Реймс играе на приливи и отливи, но се задържа в горната половина на таблицата. Следващият мач на отбора е домакинство на Ница.