НСА и Локомотив (Стара Загора) завършиха наравно 1:1 в дербито от 18-ия кръг на женското футболно първенство. Срещата беше предавана на живо по Sportal TV и Sportal.bg. Нора Димитрова си отбеляза автогол в 76-ата минута, но в самия край на двубоя Николета Бойчева (90') се разписа за гостите.

Равенството влиза в сметките на НСА, тъй като столичният тим запазва преднината си от 6 точки на върха. Отборът от Стара Загора е с мач по-малко, но до края на сезона остават 8 кръга, a НСА трябва да направи поне две грешни стъпки, за да може Локомотив да защити титлата си от миналата година.

Мачът започна равностойно, а в първия четвърт час игра липсваха опасните положения пред някоя от двете врати. В 20-ата минута Ръсина беше изведена на отлична позиция, но Нора Димитрова успя да я настигне и с шпагат да избие топката от краката ѝ.

В средата на първото полувреме домакините организираха добра атака, а Николета Бойчева се отличи със страхотна изява в защита, след като изби кълбото от голлинията и предотврати сигурно попадение във вратата на своя тим.

12

До почивката имаше добри ситуации и пред двете врати, но гол така и не падна през първите 45 минути.

В 54-тата минута Нора Димитрова се извиси над всички при центриране от пряк свободен удар, но Виктория Димова направи изключително спасяване и изби в корнер. Секунди по-късно Рафаела Варела също се оказа на добра стрелкова позиция, но изстрелът ѝ беше блокиран.

12

Четвърт час преди края на редовното време Полина Ръсина засече центриране от корнер и стреля с глава, а топката рикошира в тялото на Нора Димитрова, което заблуди стража на Локо (Стара Загора) и резултатът беше открит - 1:0.

В 85-ата минута Димитрова можеше да реализира и във вратата на НСА, но ударът ѝ с глава премина встрани от целта.

В 90-ата минута Скоринина намери по чудесен начин Николета Бойчева, която беше оставена непокрита в наказателното поле и изравни резултата от близко разстояние.

НСА 1:1 ЛОКО (СТАРА ЗАГОРА)

1:0 Димитрова (76-а)
1:1 Бойчева (90)

Стартови състави:

НСА: 1. Димова, 2. Кефалова, 3. Б. Демирова, 4. В. Иванова, 14. Чурусинова, 10. П. Демирова, 11. Михайлова, 9. Котс, 18. Павлова, 13. Б. Иванова, 8. Ръсина;

ЛОКО (СТАРА ЗАГОРА): 12. Бонаюто, 18. Атанасова, 5. Димитрова, 3. Я. Иванова, 10. Бонева, 27. Бойчева, 90. Гнидюк, 20. Йорданова, 22. Равначка, 23. Скоринина, 9. Варела.