Спартак (Пловдив) разби гостуващия на стадион “Пловдив” Асеновец (Асеновград) с 5:0 и остана с Несебър на върха в класирането. Срещата бе от 25-ия кръг на Югоизточната Трета лига и се игра в неделя. Пловдивчани можеше да вкарат още доста голове, но пропиляха възможностите си. Те обаче свършиха работата си за половин полувреме.

Мирослав Радев откри резултата в 20-ата минута. Васил Стойчев направи двоен удар с попадения в 26-а и 32-ата минута. В 43-ата пък точен беше Георги Лазаров. Пламен Цончев вкара петия гол в 53-ата минута.

В другия неделен мач Саяна и Димитровград завършиха наравно 1:1 и така хасковския тим изостана от Спартак и Несебър. Христо Христов наказа бившия си тим за 0:1 в 19-ата минута. Милен Танев в 78-ата минута изравни.