Черно море победи с 2:1 Дунав (Русе) във втората си за деня и общо 6-а контрола от началото на зимната подготовка. Двубоят се игра на стадион "Тича" във Варна, а головете за "моряците" реализираха бразилците Алекс Фернандес и новото попълнение Матеус Машадо. За дунав Русе точен бе Мехмед Сабри. По-рано през деня варненци се наложиха с 1:0 срещу Созопол на стадион "Младост".

Черно море започна силно двубоя и още в първата минута успя да създаде първата опасност пред вратата на гостите. Велислав Василев получи вдясно, продължи към Мазир Сула, който навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но вратарят на тима от Русе спаси. В 29-ата минута Исмаил Иса получи топката в наказателното поле, пусна към Алекс Фернандес, който технично я насочи в мрежата за 1:0. В 36-ата минута Васил Панайотов стреля опасно от пряк-свободен удар, но стражът на Дунав отново записа блестяща намеса.

В 44-ата минута след центриране от корнер, Мирослав Будинов стреля опасно с глава, но Иван Дюлгеров успя да избие. В 49-ата минута след центриране отдясно Будинов се извиси над всички в наказателното поле, но ударът му с глава бе право в ръцете на Иван Дюлгеров. В 51-вата минута Черно море можеше да покачи резултата. След добра атака отдясно, Виктор Попов центрира по земя в наказателното поле, Матеус Машадо пропусна за Фернандес, който стреля, но стражът изби в корнер, след който не последва опасност пред вратата на гостите.

В 56-ата минута нова опасност пред вратата на Дунав. Александър Василев пусна пас отляво към Матеус Машадо, който се опита да насочи топката във вратата, но я прати над напречната греда. В 68-ата минута Арлинд Дакай опита ефектен удар със задна ножица, който мина на сантиметри от напречната греда. В 77-ата минута Мехмед Сабри изравни с удар от наказателното поле. В 89-ата минута Матеус Машадо реализира за 2:1 с удар от наказателното поле.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Александър Василев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Арлинд Дакай (85-Серги Кешкерян), Мазир Сула, Велислав Василев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса (46-Матеус Машадо).

Бъди част от "Домът на феновете”, играй и печели със Sportal.bg.