Пирин спечели с 4:1: контролата с Марек, която се проведе на стадион "Христо Ботев". Клубът благодари на гостите за това, че се отзоваха на поканата, въпреки малкото време за реакция. Неофициален дебют за "орлетата" направи новото попълнение Димитър Тонев, който се появи през второто полувреме.

Малко преди да измине четвърт час игра Мартин Смоленски стреля, но вратарят на гостите улови. В 26-ата минута Иван Тасев обърна перфектно фланга на атаката към Дмитро Семенив, който намери с ниско подаване Красимир Станоев и ударът на капитана се отклони в тялото на защитника на гостите Румен Сандев, за да попадне в мрежата.

120 секунди по-късно Станоев отправи силен удар, насочвайки топката под гредата, но вратарят Костадинов спаси с акробатичен плонж. Минута след това Христофор Хубчев стреля с глава след центриране отдясно.

В 38-ата минута Борис Тютюков нанесе диагонален изстрел, но вратарят спаси. Минута преди края на полувремето Иван Тасев бе изведен на добра позиция, но ударът му срещна страничната греда.

В 58-ата минута Владимир Медвед пое топката срещу вратата и се разписа за 2:0 с прекрасен удар с десния крак в горния ъгъл.

В 72-рата Добромир Панчеревски намали разликата в резултата с нисък диагонален шут, след като бе изведен срещу вратаря Кирев.

6 минути по-късно резултатът стана 3:1 с попадение на Любомир Тодоров, който засече топката във вратата отблизо.

В края на срещата Илкер Будинов се включи отдясно и прати топката във вратата с нисък диагонален удар за крайното 4:1.

Състав на Пирин: 21.Янко Георгиев (46-1.Марио Кирев), 20.Чебрайлс Макрецкис (46-17.Илкер Будинов), 29.Мартин Бачев (78-6.Вергил Янев), 45.Христофор Хубчев (46-38.Александър Дюлгеров), 11.Андрей Йорданов, 31.Красимир Станоев (46-19.Вячеслав Велев), 73. Венцислав Бенгюзов (20-10.Славчо Шоколаров), 18.Мартин Смоленски (13.Димитър Тонев), 8.Дмитро Семенов (46-7.Владимир Медвед), 26.Иван Тасев (46-15.Любомир Тодоров), 23.Борис Тютюков (46-16.Марсел Бибишков).

Бъди част от "Домът на феновете”, играй и печели със Sportal.bg.