Славия надви с минималното 1:0 Черно море у дома в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. Двата тима стояха равностойно на терена, но домакините успяха да вкарат в началото на мача чрез Ахмед Ахмедов (12’). Малко по-рано нападателят нацели и гредата, а през второто полувреме също изпусна едно чисто положение. “Моряците” натиснаха през вторите 45 минути, но така и не успяха да вкарат изравнително попадение. Така с тази победа момчетата на Златомир Загорчич, който днес беше наказан и не водеше отбора си, изместват днешния си противник от петото място.

След равностойно начало на двубоя първата сериозна опасност дойде в 10-ата минута. Людовик Соарес центрира отляво към наказателното поле, а там Ахмед Ахмедов засече с глава. За негово нещастие обаче топката нацели страничния стълб.

Подемът в играта на Славия даде резултат и 3 минути по-късно “белите” откриха. При една от атаките си Дарко Тасевски получи отдясно на фланга и пусна подаване по земя към Ахмедов, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Централният нападател засече добре кълбото, но го прати право в обятията на Георги Георгиев. Вратарят обаче вместо да го улови, го изпусна и така топката попадна в мрежата му - 1:0.

В 25-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си. Емил Стоев изведе Ахмед Ахмедов, който се завъртя и пусна подаване към Дарко Тасевски. Опитният футболист стреля от границата на вратарското поле, но прати топката високо над напречната греда.

17

Живко Атанасов пресече пас на центъра в 31-ата минута, за да спре атака на Славия. Футболистът на "моряците" обаче го направи с помощ на ръката си, а той вече имаше жълт картон. Съдията прецени, че Атанасов е действал без умисъл и не видя причина да дава втори жълт картон.

В следващите минути двата отбора продължиха с високото темпо, а в 44-ата минута Черно море можеше да изравни резултата. При една от бързите си атаки Матеус Клементе пусна извеждащо подаване по въздух, Матиас Курьор се измъкна от защитата и засече от воле. Въпреки че беше сам срещу вратаря и от близка позиция, нападателят на “моряците” прати топката високо над напречната греда.

17

Второто полувреме започна с натиск на гостите. В игра се появи Закария Беншаа, който още в първите секунди на втората част получи добра топка по фланга. Нападателят пусна пас към центъра, но там защитник "белите" изчисти. В следващите минути варненци атакуваха на няколко пъти по-опасно, но без да отправят сериозен удар към вратата на Светослав Вуцов.

В 69-ата минута Галин Иванов пусна хубаво извеждащо подаване към Ахмедов, който остана сам срещу вратаря. Бившият футболист на ЦСКА - София стреля, но топката премина покрай страничния стълб. 3 минути по-късно Беншаа опита късмета си от дистанция, но неточно.

17

До края на двубоя не се случи нищо кой знае колко интересно. Черно море натискаше повече, но така и не успя да застраши сериозно вратата на Светослав Вуцов. Така “моряците” отново не успяха да грабнат победата и записаха шести пореден двубой без три точки.

В общото класиране Славия се изкачва до петото място, а Черно море пада до шестата позиция. И двата тима са с актив от 29 точки, но варненци рискуват да бъдат изместени от водещите позиции, ако днес Левски победи градския съперник Спартак (Варна).

СЛАВИЯ 1:0 ЧЕРНО МОРЕ

1:0 Ахмед Ахмедов (12)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев, 4. Людовик Соарес, 71. Кристиян Стоянов, 93. Камело Нгуена, 22. Дарко Тасевски, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Ахмед Ахмедов.

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 77. Стефан Велев, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 7. Матеус Клементе, 39. Николай Златев, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 19. Матиас Курьор.