Берое разби Спартак (Варна) с 3:1 в първи мач от 10-ия кръг в efbet Лига. Още в самото начало на срещата Проспер Менди получи червен картон и остави гостите с човек по-малко, което до голяма степен предопредели крайния изход в мача. Въпреки това Здравко Димитров (19) изведе гостите напред с първия си гол за Спартак, а попадение на Калоян Кръстев (30) не бе зачетено след намесата на ВАР. Абубакар Тунгара (38) все пак възстанови равенството, а от втория си опит Калоян Кръстев (42) даде аванс на домакините преди края на първото полувреме. През втората част Серкан Юсеин (62) оформи крайния резултат с хубав удар.

И двата отбора се представят под очакванията на своите привърженици. От 9-те си изиграни мача дотук заралии имат само две победи - срещу Локомотив (Пловдив) и Ботев (Враца). Тимът на Петър Хубчев е записал 5 загуби, последната от които с изразителното 0:4 от ЦСКА 1948.

След изиграването на 120 секунди гостите от Варна останаха с човек по-малко. Проспер Менди получи червен картон за нарушение срещу Траоре. Бранителят бе останал последен в защитата на Спартак и логично бе изгонен от игра, въпреки че фаулът му не бе груб.

В 9-ата минута Иван Дичевски трябваше да се намесва след удар с глава на Абубакар Тунгара. Нападателят засече много добро центриране от левия фланг на Траоре, но стражът на гостите внимаваше и изби топката в корнер.

В 15-ата минута Мечев шутира от далечна дистанция, но право в ръцете на Иван Дичевски. Макар и с човек по-малко, Спартак стигна до гола чрез Здравко Димитров. Той беше точен в 19-ата минута, а попадението му бе първо с екипа на варненци. Гостите хванаха неподготвена защитата на Берое и разсичащ пас на Ивей намери Здравко Димитров. Бившият футболист на Левски показа скоростта си и прати топката зад Иван Караджов.

Берое имаше хубав шанс да изравни още в 23-ата минута, но Анисе стреля неточно. В 30-ата минута попадение на заралии не бе зачетено след намесата на ВАР. Калоян Кръстев се разписа за първи път със зелената фланелка, но за негово нещастие ВАРН се намеси заради засада. В 37-ата минута Симеон Мечев стреля от около 25 метра, но Дичевски плонжира и парира шута.

В 39-ата минута все пак Берое стигна до изравняването чрез Абубакар Тунгара. Заралии разтвориха добре защитата на гостите и Руи Чавес влезе в наказателното поле. Той извади топката назад към свободния нападател на Берое, около когото нямаше защитници. Тунгара стреля от движение и изравни.

От втория си опит Калоян Кръстев стигна до дебютен гол с екипа на Берое. Това стана в 42-ата минута, а Руи Чавес се отчете с втора добра асистенция, качвайки топката на главата на бившия футболист на ЦСКА - София.

В 51-ата минута Траоре центрира остро към втора греда, където Серкан Юсеин атакува топката. Ударът му с глава обаче не бе точен и излезе в аут. В 62-рата минута Берое направи важна стъпка към спечелването на трите точки. Серкан Юсеин бе точен с хубав удар, който не остави никакви шансове на Дичевски за намеса.

В 80-ата минута Дичевски отново трябваше да се намесва. В заключителните минути вратарят на Спартак парира и шут на Анисе.

БЕРОЕ - СПАРТАК (ВН) 3:1
0:1 Здравко Димитров (19)
1:1 Абубакар Тунгара (39)
2:1 Калоян Кръстев (42)
3:1 Серкан Юсеин (62)

Стартови състави:

БЕРОЕ: 1. Иван Караджов, 2. Д. Стоянов, 14. Стилян Николов, 3. Димитър Пиргов, 6. Руи Чавес, 16. Симеон Мечев, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 13. Анисе, 11. Траоре, 19. Калоян Кръстев

Старши треньор: Петър Хубчев

СПАРТАК: 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 27. Пламен Димов, 2. Велислав Боев, 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев, 14. Ивей Натаниел, 33. Здравко Димитров