Заплатите на футболистите на Манчестър Юнайтед ще бъдат сериозно орязани, ако тимът не успее да се класира за Шампионската лига този сезон.В момента „червените дяволи“ се намират на пето място, на шест точки от четвъртата позиция, която дава право на участие в най-силния клубен турнир в Европа. До края на първенството в Англия остават 12 мача.За първи път подобни мерки бяха взети през 2012 година, когато мениджър на отбора бе сър Алекс Фъргюсън. Тогава обаче ставаше дума за клаузи в договорите на само част от футболистите.След провала на Юнайтед да се класира в Шампионската лига под ръководството на Дейвид Мойс, клубното ръководство е включило въпросната клауза към договорите на всички играчи.Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOSКоментирай