Димитър Кисимов се класира за втория кръг на сингъл при юношите на турнира по тенис на трева от категория J300 на ITF в Роухамптън (Великобритания). Надпреварата в Роухамптън е последната преди „Уимбълдън".

Поставеният под номер 8 Кисимов победи в първата си среща Филипо Алфано (Италия) с 4:6, 6:1, 6:3. Във втория кръг той ще играе срещу Сафир Азам (САЩ).

Българинът ще участва и в надпреварата на двойки в тандем с Конър Дойг (Република Южна Африка). Кисимов и Дойг, които са шампиони на двойки при юношите от Откритото първенство на Австралия, ще играят на старта срещу представителите на домакините Винсент Флетчър и Алекс Мирингтън.

Следвай ни: