Холандската футболна федерация за първи път доказа официално случай на манипулиран мач в професионалния футбол, и то в Ередивизие - първото ниво на футбола в страната.Разследванията на федерацията са установили, че мачът между Вилем II и Утрехт през август 2009 (0:1) е бил манипулиран."Като един от последните в Европа холандският футбол официално загуби невинността си в тази област", заяви президентът на федерацията Гайс де Йонг. Футболист на Вилем II по това време се е споразумял с букмейкър от Сингапур клубът от Тилбург да загуби нарочно.Въпросният футболист и букмейкърът са манипулирали и мач на националния отбор на Сиера Леоне, родината на играча, като двубоят е бил организиран единствено с тази цел. От това полза е имала азиатска букмейкърска групировка.От разкритите имейли става ясно, че още двама футболисти на Вилем II са били включени в договорката. За тях обаче липсват реални доказателства.От федерацията ще предоставят резултатите от своето разследване на холандската прокуратура, а международните федерации ФИФА и УЕФА вече са информирани.Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOSКоментирай