Пореден успех за Септември (Тервел), днес с 2:0 над Светкавица в Търговище. Срещата е от 25-ия кръг на Североизточната Трета лига. Заслужена победа за селекцията на Георги Иванов-Геша, с оглед събитията на терена. Даниел Димов центрира от корнер и Станислав Иванов откри резултата с глава, десетина минути след началото. После домакините създадоха впечатление, че опитват да отговорят – владееха продължително топката, провеждаха постепенни атаки, но така и не отправиха удар към отсрещната врата през целия мач.

Футболистите на Септември от време на време се впускаха устремно към противниковата врата. Георги Георгиев отправи опасен удар, но право във вратаря. Така се стигна до последните секунди преди почивката, когато капитана Тодор Вълканов центрира отдясно и с удар от въздуха Владислав Мирчев реализира второто попадение. През второто полувреме Танер Юсню отправи страховит шут, но топката профуча на сантиметри над гредата на домакините. Още по един гол вкараха гостите в двете полувремена, но не бяха зачетени заради засади.