Денвър се приближи на победа от класиране за полуфинал в Западната Конференция, след като поведе с 3-0 победи над Лос Анджелис Лейкърс. Третата среща в Лос Анджелис завърши при 112:105 за Нъгетс, като Аарън Гордън беше най-резултатен за победителите с 29 точки и 15 борби. Една от големите европейски звезди в лигата – Никола Йокич, приключи с 24 пункта, 15 борби и 9 асистенции.

The Nuggets are the first team to beat LeBron 10 straight times. pic.twitter.com/jEgSHEvJhc

— StatMuse (@statmuse) April 26, 2024

Денвър, които защитават титлата си, получиха здрава подкрепа и от Джамал Мъри, който добави 22 точки. Майкъл Портър-младши допринесе с още 20 точки. Денвър взе контрола върху мача в края на третата четвърт, като в последните минути на периода бяха просто неудържими, постигайки пета поредна победа над Лейкърс като гост, стартирайки от миналогодишния финал в Западната конференция.

Мач №4 е в събота в Лос Анджелис, а няма отбор, който да се е класирал напред в плейофите след пасив от 0-3 в серията.

Антъни Дейвис вкара 33 точки за Лейкърс, а само още двама в техния тим имаха двуцифрен актив в края на срещата - ЛеБрон Джеймс с 26 и Остин Рийвс с 22.

Снимки: Gettyimages