Манчестър Сити се наложи с убедителното 4:0 при гостуването си на Брайтън от 29-ия кръг и продължава лудата гонитбата с Арсенал за шампионската титла.
"Гражданите" се изкачиха на второто място във временното класиране със 76 точки, като изостават само с точка от лидера Арсенал. Сити обаче е с мач по-малко от „артилеристите“. Ливърпул е трети към момента със 74 точки.

Тимът на Хосеп Гуардиола нямаше проблеми срещу Брайтън, въпреки че игра без контузения голмайстор Ерлинг Холанд. Футболистите на Сити рано отказаха бившия отбор на Радостин Кишишев - още първото полувреме, когато поведоха с 3:0.

Кевин Де Бройне откри резултата със страхотен гол с глава след центриране на Кайл Уолкър в 17-ата минута.

Последваха две попадения на Фил Фодън. Първото падна след удар от пряк свободен удар и рикошет - в 26-ата минута, а второто след грешка в защитата на домакините - в 34-ата.

Хулиан Алварес оформи крайното 4:0 за Манчестър Сити в 62-ата минута.

БРАЙТЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:4
0:1 Кевин Де Бройне (17), 0:2 Фил Фодън (26), 0:3 Фил Фодън (34), 0:4 Хулиан Алварес (62)