Отборът на Марица до 17 години и съставът на Барбароните са големите шампиони в Любителската волейболна лига Volley Mania. Те стъпиха на върха във финалите, които се проведоха в събота и неделя в зала "Васил Симов".

Девойките на Марица осигуриха двоен празник за клуба около час преди женският отбор да спечели десетата си поредна титла в женското първенство на България. Във Volley Mania Марица U17 постигна обрат за 3:1 (24:26, 25:17, 25:12, 25:17) срещу опитния отбор на Миньоните. Ден по-рано Мистикс взеха бронзовите медали с успех с 3:0 (25:22, 25:18, 25:18) срещу Ахил.

При мъжете Барбароните и КСВ изиграха забележителен мач, който ще се помни дълго. Финалът мина с много обрати, интересни моменти и най-важното - хубав волейбол. Барбароните излязоха победители след 3:2 (25:19, 16:25, 12:25, 25:23, 16:14). Сокол заслужи бронзовите медали с убедителния успех с 3:1 (25:14, 18:25, 25:14, 25:14) срещу миналогодишния шампион Бенковски.

Ахил спечели титлата в Б дивизия след 3:0 (25:12, 25:14, 25:21) срещу Марица Белово. Шампионите впечатляват с работата си при жените и мъжете, както и с желанието да развиват детски волейбол.

Спиртистите надделяха с 3:2 (25:22, 19:25, 20:25, 26:24, 19:17) в спора с Тигрите за третото място в Б дивизия.

За най-полезни играчи във финалите бяха определени Елисавета Сариева от Марица, Никола Хаджиев от Барбароните и Иван Костов от Ахил.

От Volley Mania благодариха на всички над 450 участници в лигата и на публиката за вълнуващия сезон.

"Радостни сме, че след принудителното спиране от предните години сега започнахме да връщаме формата си с любимата игра. Благодарни сме на всички, които показахте, че волейболът е любов, честна игра и приятелство. Насладете се на момента, на вълнението и на миговете, които сме сигурни, че още преживявате. Ние вече насочваме вниманието си към юбилейния 20-и сезон във Volley Mania. Знаем, че има какво да подобряваме и да растем и вярваме, че ще продължим да го правим заедно от любов към волейбола".