Звездата на Маями Хийт Джими Бътлър може да отсъства в неопределен период от време, тъй като е получил контузия в коляното при снощната загуба на “горещите” от Филаделфия със 104:105 от плей-ин турнира. Бътлър е наранил медиалния колатерален лигамент на дясното си коляно, като опасенията са, че той е разкъсал връзки в тази зона. На шесткратния участник в “Мача на звездите” му предстои да премине през ядрено-магнитен резонанс днес, за да стане ясно каква точно е контузията му.

Jimmy Butler is down in a lot of pain…Hope he is OK. 🙏

pic.twitter.com/WehBwMT3Al

— Hoop Central (@TheHoopCentral) April 17, 2024

Бътлър се контузи още в края на първата четвърт, но въпреки травмата той доигра мача и записа 19 точки, 4 борби и 5 асистенции за 40 минути на паркета. При излизането си от залата обаче лидерът на Хийт е накуцвал вследствие на травмата.

Jimmy Butler limped out of Wells Fargo Center after the Heat's play-in loss.

(via @JakeLFischer) pic.twitter.com/xrb78IHM4d

— Ball Don’t Lie (@Balldontlie) April 18, 2024

Така Маями може да остане без най-важния си играч за ключовия сблъсък с Чикаго Булс, който ще класира победителя за плейофите в Източната конференция. Двубоят ще се състои в събота от 2:00 часа българско време, като “горещите” ще имат домакинско предимство.

Снимки: Gettyimages