Стефан Велков игра цял мач за Вейле, а отборът му загуби с 0:3 гостуването си на Мидтиланд от последния кръг на редовния сезон в датската Суперлига. Почивката дойде при нулево равенство, но секунди преди нея Герман Онуоха получи червен картон и остави Вейле с човек по-малко, което значително улесни домакините.

Резултата в полза на Мидтиланд откри Арал Симсир в 68-ата минута. В 76-ата Паулиньо удвои, а точка на спора сложи Гуе-Сун Чо от дузпа в добавеното време.

Победата задържа Мидтиланд на върха в подреждането с 48 точки. Вторият Брьондби събра 47, след като разгроми Силкеборг с 4:1. ФК Копенхаген също не сбърка. Отборът на Якоб Нееструп спечели с 2:0 визитата си на Одензе и има 45 точки. Вейле остана на предпоследното 11-о място с 19 точки и ще играе във втората шестица, която ще определи изпадащите.

Абсолютният аутсайдер Хвидовре допусна нова загуба, този път като гост на Орхус. Хвидовре отстъпи с 0:1 и е на дъното на таблицата с едва 11 точки.