Лудогорец спечели с 2:1 отложената среща със Септември от 10-ия кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят започна равностойно, но добрите ситуации за гол липсваха. Така попадения през първото полувреме не паднаха и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с положение за Септември, след като Виторио Шотев навлезе на скорост в наказателното поле, но ударът му попадна в стража. В 52-ата минута Лудогорец поведе. Добра комбинация бе завършвна от Исмет Хасан с хубав изстрел в долния ъгъл на вратаря.

Септември успя да изравни 13 минути по-късно след корнер. Андрю Петков засече с глава и не остави шансове на Валентин Валентинов.

Само минута бе радоста на септемврийци, след като гостите отново поведоха. Филип Гигов се разписа с глава, отново след центриране от ъглов удар. До края на срещата повече попадения не паднаха и по този начин Лудогпрец ще зимува на първото място в Елитната група до 17 години.

9 декември 2023 г., събота, 13:00 ч / XIV кръг:
Дунав от Русе (Русе) - Етър ВТ (Велико Търново)           1:4 (0:1)
Спартак (Плевен) - ФК ЦСКА 1948 (София)                   0:4
Хебър 1918 (Пазарджик) - Ботев (Пловдив)                  1:0
9 декември 2023 г., събота, 13:30 ч / X кръг:
Септември (София) - Лудогорец 1945 (Разград)              1:2 (0:0)