Вторите отбори на Локомотив (Пд) и Ботев (Пд) се изправиха днес един срещу друг в отложена среща от 28-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Смърфовете победиха с 2:0
Локомотив стартира с повече желание за гол и натисна своя съперник още в началните минути. Първото по-сериозно положение обаче дойде в 23-ата минута, когато Банев центрира отляво и Андреев засече с глава, но Дениз Русев се намеси и изби. Ботев отговори с хубав удар отляво, но Амбарцумян показа рефлекс и спаси.

Локомотив II - Ботев II 2:0, ЮИ Трета лига, 24.04.2024[/caption]

В 28-ата минута домакините откриха резултата. След грешка в защитата на “канарчетата” Църцев успя да отнеме и да напредне отляво. Последва центриране към наказателното поле, където Петър Андреев от близка дистанция засече и вкара за 1:0. Високото ниво продължи до края на първото полувреме, но повече попадения не паднаха.

Малко след началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко. Иво Казаков вдигна високо крака си и удари в лицето противников състезател в опит да играе с топката. Това накара главният съдия да вдигне директен червен картон на играча на “канарчетата”.

В 62-ата минута “смърфовете” вкараха и втори гол. След добра атака последва подаване отдясно по земя. Петър Андреев овладя и стреля от близка позиция, като не сбърка и направи резултата 2:0.

Локомотив II - Ботев II 2:0, ЮИ Трета лига, 24.04.2024

1:0 Петър Андреев (28)
2:0 Петър Андреев (62)

Стартови състави:

Локомотив: 81. Даниел Амбарцумян, 4. Видол Сейменски, 16. Борислав Дончев, 88. Мартин Хайдаров, 21. Пламен Петров, 28. Васил Църцев, 80. Иван Узунов, 10. Божидар Костадинов, 9. Кръстьо Банев, 77. Даниел Маджаров, 93. Петър Андреев;

Ботев: 1. Дениз Русев, 2. Георги Кущинаров, 5. Костадин Татаров, 16. Станислав Работов, 6. Мирослав Георгиев, 20. Габриел Златанов, 22. Велиян Видолов, 4. Йордан Айвазов, 15. Димитър Даклиев, 30. Иво Казаков, 10. Бисер Бонев.