Барселона и Реал Мадрид играят при 1:0 в среща от 11-ия кръг на Ла Лига пред погледа на легендите от Ролинг Стоунс. Тяхното лого днес е на фланелките на Барса във връзка с рекламен договор, заради което британците бяха поканени на стадиона.

Двубоят е 255-ото издание на Ел Класико, като към момента "белите" са с два успеха повече - 102:100. Реал има предимство и във временното класиране, където е с точка пред каталунците. И двата отбора имат проблеми с контузени, като най-големите липси са тези на Педри и Френки де Йонг за Барса; Тибо Куртоа и Едер Милитао за Реал.

Домакините откриха резултата още в шестата минута, в която Илкай Гюндоган се промъкна през центъра на защитата на Реал и преодоля Кепа за 1:0.

Барса бе много близо до втори гол в 15-ата минута, в която Фермин Лопес удари гредата на вратата  на Реал след удар от около 10 метра.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ МАДРИД 1:0
1:0 Илкай Гьндоган (6')

БАРСА: Марк-Андре Тер Стеген, Жоао Кансело, Роналд Араухо, Иниго Мартинес, Андреас Кристенсен, Алехандро Балде, Гави, Феран Торес, Илкай Гюндоган, Жоао Феликс, Фермин Лопес

РЕАЛ: Кепа Арисабалага, Дани Карвахал, Антонио Рюдигер, Дейвид Алаба, Ферлан Менди, Орелиен Чуамени, Тони Кроос, Федерико Валверде, Джуд Белингам, Винисиус, Родриго